Studentka učící se na Scio testy online pomocí elearningu

Scio testy online: Jaké jsou možnosti?

Možná se i vy domníváte, že příprava na Scio testy OSP je jen ztrátou času. Proč byste se měli něco učit, když stejně v testech nebudou žádné konkrétní otázky na to, co víte, nebo co si pamatujete? V tomto článku se dozvíte, proč je příprava na testy OSP důležitá a jak se dá připravovat na Scio testy online.

Je sice pravda, že se na Scio test nemusíte učit žádná fakta ani data. Příprava je ale pořád naprosto nezbytná. Testy OSP totiž mají jasně danou strukturu, která se každý rok opakuje. Je například pevně dané, že úlohy 60 až 66 budou tvořit tzv. zebry. To je typ úloh, který tvoří vždy krátký text a soubor podmínek. Pak následuje několik otázek, které z textu a podmínek vycházejí. Většina žáků, kteří se předtím se zebrami nesetkali, mívají zřídka kdy nějakou odpověď správně. Naproti tomu ti, které se dopředu naučili, jak se zebrami pracovat, mívají většinou správně všechny tyto úlohy a navíc je dokáží vyřešit v poměrně krátkém čase.

Pokud jste se se zebrami dosud nesetkali, tak se můžete podívat na článek Scio testy: Řešte zebry, aneb ovládněte analytický oddíl.

To stejné platí vlastně o všech typech úloh v testech Scio OSP, ale i v testech TSP MU. Pokud jste se s nimi dopředu seznámili a jste na ně připravení, tak je dokážete mnohem rychleji a budete jich mít více správně, než ti, kteří tak neučinili.

Pokud pořád nevěříte, tak si při přípravě dělejte průběžné záznamy o tom, jak si stojíte. Uvidíte, že se vaše úspěšnost bude prudce zlepšovat.

Příprava je tedy kritická. Pro materiály přitom nemusíte chodit daleko. Můžete využít například přípravy na Scio testy online, ať už jste kdekoli

1. Osobní doučování na Scio testy online

K nejefektivnějším způsobům přípravy na testy OSP patří osobní doučování s lektorem. Můžete se s lektorem setkat osobně, ale tahle možnost je většinou dostupná jen studentům v Praze nebo Brně. Proč se ale bránit možnosti potkat se online pomocí videohovoru a sdílené tabule. Na efektivnosti hodin to nic nezmění a jediné co potřebujete je připojení k internetu. Nejlépe se osvědčují dvouhodinové lekce jednou nebo dvakrát týdne. Lektor Vám tak může dělat průvodce v jinak samostatné přípravě.

Více o našem doučování na Scio testy online, ale i osobním doučování se dozvíte ZDE.

2. Články a ukázky úloh

Další možnost přípravy na Scio testy online jsou články a ukázky úloh. Velkou výhodou je, že se dostanete k velkému množství materiálů pro OSP testy zdarma. Nevýhodou je, že ne všechny informace můžou být v článcích dostupné. Vždy si také ověřte, že materiály se kterými pracujete jsou aktuální. Poslední změna ve Scio testech proběhla ve školním roce 2018/2019. Prací se staršími materiály tedy riskujete, že čas, který přípravě věnujete nedopadne na úrodnou půdu. Všechny články i úlohy na tomto serveru jsou aktualizované pro Scio testy 2019/2020

3. Publikace Obecné studijní předpoklady

I když tenhle způsob přípravy není doslova online, pravděpodobně Vám poskytne vše, co od přípravy na Scio testy online očekáváte. Můžete totiž trénovat úlohy i drtit teoretické postupy z domova, ale i třeba z autobusu, pokud si publikaci stáhnete do telefonu nebo tabletu. Výhodou je, že všechny informace jsou přehledně uspořádané, žádné nechybí a vše je na 100 %  aktuální. Díky tomu, že publikace končí závěrečným testem OSP, tak si můžete  i ověřit, v jakém stavu přípravy se nacházíte. Nespornou výhodou oproti tištěné verzi, je že elektronickou publikaci můžete mít k dispozici doslova během minut.

 

4. Interaktivní testy pro přípravy na Scio testy online

Existují také interaktivní testy úlohy OSP, které se umí sami vyhodnotit, případně i Vám sdělit správný způsob řešení, pokud nezvolíte správnou odpověď. Opět si musíte dávat pozor, jestli jsou úlohy na kterých trénujete aktuální.

Samotné interaktivní testy by neměli tvořit veškerou Vaši přípravu. I když je trénování úloh extrémně důležité, je důležité znát napřed vzorový způsob řešení každého typu úloh. I když úlohu totiž dokážete vyřešit správně, tak dost možná bude existovat nějaké rychlejší univerzálně platné řešení, které Vás samotné nenapadne.

Interaktivní úlohy si můžete vyzkoušet například v aplikaci pro android ZDE.

5. Videokurz pro přípravu na Scio testy online

Dobrou možnost přípravy tvoří také videokurz OSP. Existují dva oddělené kurzy pro přípravu na verbální a analytický oddíl Scio testů. Jsou v nich vysvětleny postupy řešení úloh krok za krokem a dojde i na procvičování.

 

Scholastik s.r.o.
Lelekovice 755
664 31 Lelekovice
IČ: 14130823
DIČ: CZ14130823
info@oscio.cz
+420 773 085 038
Logo nakladatelství Scholastik
bookmarkcrosslist